Persbericht 2 ILVO onderzoekers in vernieuwd Wetenschappelijk Comité bij het FAVV

Op 31 januari 2025 vond, in aanwezigheid van gedelegeerd bestuurder van het FAVV Herman Diricks, de officiële installatie plaats van een vernieuwd Wetenschappelijk Comité bij het FAVV.
Tijdens deze eerste zitting werden Dr Lieve Herman en Dr Nicolas Korsak verkozen als respectievelijk Voorzitter en Ondervoorzitter van het Wetenschappelijk Comité. Onder hun voorzitterschap nemen de leden van het nieuwe Wetenschappelijk Comité de fakkel over van het vorige Comité, waarvan het mandaat liep van 2021 tot 2025. De komende vier jaar zullen 22 leden, afkomstig uit de academische wereld en de onderzoeksinstellingen van België, zetelen in dit onafhankelijk adviesorgaan. Ze werden benoemd bij Koninklijk Besluit van 11 november 2024.
Het Wetenschappelijk Comité is een onafhankelijk adviesorgaan dat werd ingesteld bij het FAVV bij de oprichting van het Agentschap in 2000. Het comité geeft wetenschappelijke adviezen over risicobeoordeling en risicobeheer in de voedselketen. Dit kan op vraag van de Minister, de gedelegeerd bestuurder van het FAVV of op eigen initiatief.
In zijn videotoespraak benadrukte Minister David Clarinval de essentiële rol van het Wetenschappelijk Comité in het aanleveren van hun onafhankelijke adviezen. Hij sprak tevens over de vele toekomstige uitdagingen. Het gaat daarbij niet alleen om algemene uitdagingen zoals klimaatverandering en globalisering, maar ook deze specifiek voor de voedselketen, zoals bijvoorbeeld de strijd tegen de insleep van dierenziekten. De minister riep ook op tot meer samenwerking tussen alle betrokken spelers, zodat er kan worden ingezet op innovatie en de uitdagingen van de toekomst vastberaden en efficiënt kunnen worden aangaan.
Herman Diricks, Gedelegeerd Bestuurder van het FAVV: “Ik wens het nieuwe Wetenschappelijk Comité veel succes en een vruchtbare samenwerking tussen de wetenschappelijke experten. De adviezen van het Comité spelen ontegensprekelijk een zeer belangrijke rol in het besluitvormingsproces van het FAVV.”
Ook collega Johan Robbens werd lid als expert in de voedselveiligheid.
Meer informatie voer het Wetenschappelijk Comité: https://scicom.favv-afsca.be/wetenschappelijkcomite/