Op donderdag 18 december 2025 organiseren we een eerste technische workshop voor het Europese Project OH-FINE.
Dit project zet zich in om innovatie en kennis binnen de biologische landbouw breed beschikbaar te maken, zowel voor landbouwers in omschakeling als voor ervaren biologische boeren.
Tijdens de presentaties en workshops brengen we de kracht van microbiële inoculanten naar voor en laten verschillende experten, landbouwers en onderzoekers aan het woord. We bekijken vragen zoals:
Hoever gaat onze kennis over microbiële inoculanten op dit moment?
Wat is er nodig om in de toekomst hier meer op in te zetten?
Welke ervaringen zijn er in de praktijk en hoe bereid je zelf op je boerderij deze inoculanten en extracten?
Wat is de rol van deze inoculanten en extracten in een teeltverloop en hoe pas je ze best toe?
Deze praktijkgerichte workshop is bedoeld voor landbouwers en voorlichters, maar iedereen die geïnteresseerd is in biologische landbouw en het gebruik van microbiële inoculanten is welkom.
Programma
9u30: Ontvangst met koffie
10u: Opening en context van de dag
Welkomstwoord en inleiding - Koen Willekens en Lieve De Cock, ILVO
De wetenschap achter de symbiose tussen planten en biologie in de bodem en op het blad - Jane Debode, ILVO
10u20: Wat zit er vandaag reeds in onze microbiële toolbox in België? - Lieselot Van der Veken, PRO TERRA AGRO
10u40: Toelichting onderzoeksresultaten: compostthee, EM Cubana en Jadam Microbial Solution - Greet Tavernier, ILVO
11u10: Agro-ecologie in de praktijk: gebruik van microbiële producten in een brede waaier van teelten en contexten: ervaringen, geleerde lessen en toekomstperspectieven in ons veranderend klimaat - Lieselot Van der Veken, PRO TERRA AGRO
11u50: Natural Farming: hoe maak ik zelf inoculanten en BioFertilisers op de boerderij? - Luc Meeuwissen, Napagro/AgroSymbio
12u30: Lunch (optioneel)
13u15: Panelgesprek - Microbiële inoculanten in de praktijk, interview met twee landbouwers - Mathieu Hendrickx en David Buchan